Proponujemy kilka rodzajów terapii grupowej, dostosowanej do konkretnego problemu Pacjentów.

Grupa terapeutyczna składa się z kliku do kilkunastu uczestników oraz dwóch terapeutów prowadzących. Wszyscy wspólnie określają cele, zasady i scenariusz spotkań. Siłą tego rodzaju terapii jest wsparcie, zrozumienie ze strony osób przeżywających podobne trudności oraz możliwość przyjrzenia się swojemu funkcjonowaniu w grupie. Ważne jest, by do grupy dołączyć najpóźniej na drugim spotkaniu i - w miarę możliwości - uczestniczyć we wszystkich.

 

Grupy terapeutyczne prowadzone przez CPPB
Podstawę autorskiego programu Grupy Terapeutycznej stanowią metody pracy wywodzące się z systemowej terapii rodzin, (V Satir, P. Watzlawick, G. Bateson), ustawień rodzinnych oraz elementy terapii poznawczo-behawioralnej, i techniki opracowane przez R. Bandler’a i J. Grinder’a. Spotkania prowadzone są przez doświadczone psychoterapeutki Kingę Truś i Dorotę Waszczyk.
Celem grupy jest wsparcie i poradnictwo dla rodzin osób z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi (depresja, lęki, fobie, OCD itp.), psychoedukacja (nabycie wiedzy o psychologicznym i emocjonalnym funkcjonowaniu człowieka, ze szczególnym naciskiem na zaburzenia afektywne), wsparcie i pomoc terapeutyczna w czasie kryzysu emocjonalnego uczestników, umiejętność radzenia sobie z nawrotem zaburzenia (rozpoznawanie symptomów, strategie postępowania), kształtowanie prawidłowych postaw wobec osób z zaburzeniami (nie krytyczna, bagatelizująca, ani nadmiernie opiekuńcza) itp. Osoby uczestniczące w spotkaniach mają okazję spotkać się z innymi rodzinami, które mają podobne problemy, co – samo w sobie – jest już niezwykle pomocne, redukuje bowiem poczucie wyobcowania, a wymiana doświadczeń wzmacnia poczucie kompetencji.
Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (nerwica natręctw, OCD).

 

Aby grupa terapeutyczna funkcjonowała, niezbędne jest zebranie minimalnej ilości chętnych.

Aktualnych informacji o zapisach oraz planowanym naborze do grup udziela rejestracja Centrum pod numerem telefonu: (+48) 602 458 502 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.