Szanowni Państwo,
Wiele zaburzeń natury psychicznej, z którymi borykają się nasi bliscy, jest trudnych również dla pozostałych członków rodziny. Trudno jest się uporać z cierpieniem bliskich, często staramy się im pomóc i doświadczamy bezradności, gdy ta pomoc jest bezowocna lub przynosi krótkotrwałe tylko efekty. Często również problemem jest sytuacja społeczna rodzin – poczucie niezrozumienia lub wyobcowania, czasem wstyd… Stąd narodził się pomysł grup wsparcia.


Celem grupy jest wsparcie i poradnictwo dla rodzin osób z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi (depresja, lęki, fobie, OCD itp.), psychoedukacja (nabycie wiedzy o psychologicznym i emocjonalnym funkcjonowaniu człowieka, ze szczególnym naciskiem na zaburzenia afektywne), wsparcie i pomoc terapeutyczna w czasie kryzysu emocjonalnego uczestników, umiejętność radzenia sobie z nawrotem zaburzenia (rozpoznawanie symptomów, strategie postępowania), kształtowanie prawidłowych postaw wobec osób z zaburzeniami (nie krytyczna, bagatelizująca, ani nadmiernie opiekuńcza) itp. Osoby uczestniczące w spotkaniach mają okazję spotkać się z innymi rodzinami, które mają podobne problemy, co – samo w sobie – jest już niezwykle pomocne, redukuje bowiem poczucie wyobcowania, a wymiana doświadczeń wzmacnia poczucie kompetencji.
Zapraszamy zatem serdecznie na otwartą grupę wsparcia, która odbywać się będzie w drugi i czwarty czwartek miesiąca w godzinach 18.00-20.00 w Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przy ul. Sudeckiej 145b we Wrocławiu.
Grupa będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że można do niej dołączyć w dowolnym momencie, w dowolnym momencie można również zrezygnować z uczestnictwa w grupie. Wymagane zgłoszenie przed każdym spotkaniem – mailowo lub telefonicznie w Centrum.
Grupę prowadzić będzie Idalia Mazurec wraz z koterapeutą. Koszt uczestnictwa w grupie – 60 zł za spotkanie.

Intensywny program terapeutyczny dla osób z OCD

Dla osób z średnim i ostrym nasileniem OCD proponujemy nowość na polskim rynku – intensywny program terapeutyczny prowadzony w oparciu o amerykański program intensywnej terapii grupowej.