Centrum Leczenia Nerwic

Zaburzenia lękowe, napady paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Witaj,
Jeśli zaglądasz na tę stronę, to znaczy, że temat nerwicy lękowej nie jest Ci obcy. Być może ktoś z Twoich bliskich ma ten problem, a może Ty sam. Niezależnie jednak od tego, kogo dotyczy zaburzenie, jesteś w dobrym miejscu. Ta strona powstała aby pomóc osobom zmagającym się z różnego rodzaju lękami, napadami paniki, zamartwianiem oraz obsesjami i natręctwami, a także ich rodzinom, bliskim i przyjaciołom. Na początek chciałabym, abyś przeczytał i uświadomił sobie kilka podstawowych spraw:

Czytaj więcej

Napady paniki

Zespół lęku napadowego jest jedną z najczęściej rozpoznawanych nerwic lękowych. Głównym objawem są nawracające, pojawiające się nagle, bez uchwytnej dla pacjenta przyczyny, epizody bardzo silnego lęku. Nie można się przed nim zabezpieczyć, aby go uniknąć, ani nie można go przewidzieć.

Więcej>>>

Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne OCD

OCD (ang. obsessive-compulsive disorder) czyli zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (ZOK) zwane popularnie nerwicą natręctw charakteryzuje się występowaniem nawracających, przykrych i niechcianych myśli (obsesji) powodujących znaczny lęk i dyskomfort, które prowadzą do wykonywania powtarzających się czynności (kompulsji), których celem jest zlikwidowanie lęku i dyskomfortu.

Więcej>>>

Uogólnione zaburzenie lękowe GAD

GAD (Generalized Anxiety Disorder – zaburzenie lękowe uogólnione, lęk wolnopłynący) – zaburzenie psychiczne z grupy zaburzeń lękowych charakteryzujące się doświadczaniem długotrwałego, uporczywego lęku ogólnego – nie związanego z żadną konkretną przyczyną.

Więcej>>>