terapia grupowa ocd

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na INTENSYWNĄ KRÓTKOTERMINOWĄ GRUPOWĄ TERAPIĘ POZNAWCZO-BEHAWIORALNĄ ZABURZEŃ LĘKOWYCH.

Grupa skierowana jest do osób dorosłych (powyżej 17 roku życia) borykających się z lękiem uogólnionym, napadami paniki, fobiami oraz zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD).

Celem terapii jest maksymalne zintensyfikowanie działań terapeutycznych, a tym samym znaczne skrócenie czasu trwania terapii.

Przebieg terapii: 3 weekendy (sob-niedz) przez trzy kolejne miesiące (1 weekend w miesiącu), razem 45 godzin terapii.

Spotkania:

soboty 9.00-18.00

niedziele: 9.00 - 16.00.

Spotkania odbywać się będą w Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu przy ul. Sudeckiej 145 B. Prowadzić je będzie Idalia Mazurec. Grupa liczyć będzie od 4 do 8 osób. 

Podjęcie terapii grupowej możliwe jest na podstawie diagnozy/opinii psychiatrycznej/psychologicznej - Pacjenci z innych ośrodków terapeutycznych proszeni są o dostarczenie jej przed pierwszym spotkaniem grupy lub odbycie spotkania kwalifikującego (1 wizyta) z prowadzącą grupę. Koszt takiego spotkania - 150 zł. 

Przed rozpoczęciem grupy odbędzie się spotkanie wstępne osób chętnych do wzięcia udzialu w terapii  - będzie ono miało miejsce 19.09. (wtorek) w godz. 19.00 - 21.00 w siedziebie Centrum. Podczas tego spotkania uczestnicy otrzymają próbki materiałów terapeutycznych, zapoznają się ze szczegółowym programem terapii i regulaminem (warunki uczestnictwa, płatności itp) oraz będą mieli okazję do zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości. Spotkanie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja. Spotkanie nie zobowiązuje do uczestnictwa w grupie. 

Program terapii:
- rozpoznawanie i zmiana Negatywnych Automatycznych Myśli,
- poznawcza restrukturyzacja,
- elementy dialektycznej terapii poznawczo-behawioralnej w zarządzaniu emocjami i stresem,
- techniki relaksacyjne,
- terapia ERP (ekspozycja/odroczona reakcja)

Dlaczego warto wziąć udział w terapii grupowej?

1. Wymiana doświadczeń - uczestnicy terapii pozbywają się wrażenia, że ich emocje i problemy są „dziwne”, „nieodpowiednie”, a mają okazję doświadczyć, że emocje te są powszechne i podobne do doświadczeń innych osób.
2. Rozwój – poczucie wyizolowania i bycia „innym”, które często towarzyszy osobom borykającym się z zaburzeniami lękowymi nie sprzyjają radzeniu sobie z problemami. Wsparcie grupy, wymiana doświadczeń, opinii i sposobów radzenia sobie są nieocenionym źródłem wiedzy i wsparcia.
3. Edukacja i trening umiejętności – terapia poznawczo-behawioralna jest nie tylko mocno edukacyjna, kładąca nacisk na rozumienie procesów emocjonalnych, ale również dbająca, aby uczestnicy nabyli i rozwinęli nowe techniki i strategie radzenia sobie z lękiem i stresem.
4. Pozytywny feedback – doświadczenie przez uczestników konstruktywnego feedbacku ze strony innych osób jest ważnym elementem procesu terapeutycznego.

Koszt: 2700zl za 3 weekendy (45 godzin po 60zł)  

W cenę wliczone są personalizowane materiały terapeutyczne (dedykowane dla konkretnej osoby z konkretnymi problemami), obiady (dania do wyboru - również wegetariańskie) oraz kawa, herbata i przekąski w trakcie przerw.