Na tegorocznym Kongresie wystąpili najwybitniejsi psychoterapeuci poznawczo-behawioralni z całego świata – m.in. Judith Beck, Adrian Wells, Robert L. Leahy i wielu innych, którzy zaprezentowali najnowsze osiągnięcia terapeutyczne, medyczne i naukowe w leczeniu wielu chorób i zaburzeń psychicznych. 

 DSC 0277 m

Uczestnicy kongresu - psycholodzy i psychiatrzy z całego świata - brali udział w wykładach, sympozjach i warsztatach poświęconych depresji, nerwicom, ale też najnowszym wynikom badań neuroobrazowania mózgu w trakcie terapii P-B, nowemu ujęciu relacji terapeutycznej w terapii poznawczo-behawioralnej czy nowym technikom i strategiom leczenia rzadszych zaburzeń typu 342BDD, R-OCD czy fobii emocji. Nasze Centrum również wzięło udział w tegorocznym Kongresie – reprezentowała nas Idalia Mazurec. 

 

DSC 0174 mDSC 0178 m

Ponieważ jednak nie samą nauką żyje człowiek, na kongresie był też czas na rozrywkę ? Gala Dinner była nie tylko elegancka, ale i przebiegła w bardzo sympatycznej, międzynarodowej atmosferze, a okrągłe stoły umożliwiały zawarcie nowych międzynarodowych znajomości i przyjaźni (nie tylko) terapeutycznych.